M83723/75W2028N
Amphenol Aerospace Operations
Producto No:
M83723/75W2028N
Descripción:
CONN PLUG FMALE 28POS GOLD CRIMP
Current Rating (Amps) 7.5A, 23A
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 20-28
Primary Material Metal
Operating Temperature -65°C ~ 200°C