MBR10100H
onsemi
Producto No:
MBR10100H
Fabricante:
onsemi
Paquete:
TO-220-2
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 100V 10A TO220-2
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 100 V
Series SWITCHMODE™
Package / Case TO-220-2
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 800 mV @ 10 A
Mfr onsemi
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Bulk
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 10A