MBR10200CT
Littelfuse Inc.
Producto No:
MBR10200CT
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
TO-220AB
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 200V 5A TO220AB
En stock : 380
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 200 V
Series MBR
Package / Case TO-220-3
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 980 mV @ 5 A
Mfr Littelfuse Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 5A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C