Hogar / Diode Arrays / MBR10L100CTHC0G
minImg
MBR10L100CTHC0G
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
MBR10L100CTHC0G
Paquete:
TO-220AB
Descripción:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 µA @ 100 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-220-3
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 850 mV @ 10 A
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C