MBR30100CT
SMC Diode Solutions
Producto No:
MBR30100CT
Paquete:
TO-220AB
Descripción:
SCHOTTKY TO-220AB 100V 30A 175C
En stock : 6915
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 100 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 850 mV @ 15 A
Mfr SMC Diode Solutions
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) -
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C