Hogar / Diode Arrays / MBRB15H60CTHE3/81
minImg
MBRB15H60CTHE3/81
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
MBRB15H60CTHE3/81
Paquete:
TO-263AB (D²PAK)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO263AB
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 60 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 730 mV @ 7.5 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 7.5A
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C