MBRF30200CT
Littelfuse Inc.
Producto No:
MBRF30200CT
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
ITO-220AB
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 200V 30A ITO220AB
En stock : 19837
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package ITO-220AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 200 V
Series MBR
Package / Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 15 A
Mfr Littelfuse Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 30A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C