MBRS20H200CTH
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
MBRS20H200CTH
Paquete:
TO-263AB (D2PAK)
Descripción:
20A, 200V, SCHOTTKY RECTIFIER
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263AB (D2PAK)
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 200 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 970 mV @ 20 A
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 20A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C