MCP118N085Y-BP
Micro Commercial Co
Producto No:
MCP118N085Y-BP
Paquete:
TO-220AB (H)
Descripción:
N-CHANNEL MOSFET,TO-220AB(H)
En stock : 5000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4300 pF @ 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 62 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 6.5mOhm @ 59A, 10V
Supplier Device Package TO-220AB (H)
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 85 V
Series -
Power Dissipation (Max) 200W
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Micro Commercial Co
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 118A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V