MFR50SFTE52-910K
YAGEO
Producto No:
MFR50SFTE52-910K
Descripción:
RES 910K OHM 1% 1/2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 910 kOhms
Series MFR
Power (Watts) 0.5W, 1/2W