MFR50SJB-52-1K8
YAGEO
Producto No:
MFR50SJB-52-1K8
Descripción:
RES 1.8K OHM 5% 1/2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.8 kOhms
Series MFR
Power (Watts) 0.5W, 1/2W