Hogar / IGBT Modules / MG06200S-BN4MM
minImg
MG06200S-BN4MM
Littelfuse Inc.
Producto No:
MG06200S-BN4MM
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
S3
Descripción:
IGBT MODULE 600V 200A 600W S3
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Half Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) 300 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 13 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Supplier Device Package S3
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.45V @ 15V, 200A (Typ)
Package / Case S-3 Module
Power - Max 600 W
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA