Hogar / IGBT Modules / MG12150W-XN2MM
minImg
MG12150W-XN2MM
Littelfuse Inc.
Producto No:
MG12150W-XN2MM
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
Module
Descripción:
IGBT MOD 1200V 200A 625W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 200 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 10.5 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.7V @ 15V, 150A (Typ)
Package / Case Module
Power - Max 625 W
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA