MHP-25ATA52-2K2
YAGEO
Producto No:
MHP-25ATA52-2K2
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 2.2K OHM 0.05% 1/4W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.071" Dia x 0.244" L (1.80mm x 6.20mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.2 kOhms
Series MHP
Power (Watts) 0.25W, 1/4W