MHP-25PTA52-1K2
YAGEO
Producto No:
MHP-25PTA52-1K2
Descripción:
RES 1.2K OHM 0.02% 1/4W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.02%
Size / Dimension 0.071" Dia x 0.244" L (1.80mm x 6.20mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.2 kOhms
Series MHP
Power (Watts) 0.25W, 1/4W