MHP-50ATA52-12K
YAGEO
Producto No:
MHP-50ATA52-12K
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 12K OHM 0.05% 1/2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.083" Dia x 0.358" L (2.10mm x 9.10mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 12 kOhms
Series MHP
Power (Watts) 0.5W, 1/2W