Hogar / IGBT Modules / MIF100R12C1PF-BP
minImg
MIF100R12C1PF-BP
Micro Commercial Co
Producto No:
MIF100R12C1PF-BP
Paquete:
Module
Descripción:
Interface
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration 2 Independent
Current - Collector (Ic) (Max) 100 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 6700 pF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series -
Input -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 3V @ 15V, 100A
Package / Case Module
Power - Max 675 mW
Mfr Micro Commercial Co
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA