Hogar / IGBT Modules / MIXA10WB1200TMH
minImg
MIXA10WB1200TMH
IXYS
Producto No:
MIXA10WB1200TMH
Fabricante:
IXYS
Paquete:
MiniPack2
Descripción:
IGBT MOD 1200V 17A 63W MINIPACK2
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter with Brake
Current - Collector (Ic) (Max) 17 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package MiniPack2
Series -
Input Three Phase Bridge Rectifier
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 9A
Package / Case MiniPack2
Power - Max 63 W