Hogar / IGBT Modules / MIXA80WB1200TEH
minImg
MIXA80WB1200TEH
IXYS
Producto No:
MIXA80WB1200TEH
Paquete:
E3
Descripción:
IGBT MODULE 1200V 120A 390W E3
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter with Brake
Current - Collector (Ic) (Max) 120 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package E3
Series -
Input Three Phase Bridge Rectifier
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.2V @ 15V, 77A
Package / Case E3
Power - Max 390 W