MIXA81H1200EH
IXYS
Producto No:
MIXA81H1200EH
Fabricante:
IXYS
Paquete:
E3
Descripción:
IGBT MODULE 1200V 120A 390W E3
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Full Bridge Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 120 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package E3
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.2V @ 15V, 77A
Package / Case E3
Power - Max 390 W