Hogar / Current Sensors / MLX91220KDF-ABF-025-SP
minImg
MLX91220KDF-ABF-025-SP
Melexis Technologies NV
Producto No:
MLX91220KDF-ABF-025-SP
Paquete:
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Descripción:
IC CURRENT SENSOR P&P 16SOIC
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Polarization Bidirectional
Category Sensors, TransducersCurrent Sensors
Response Time 2µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 21mA
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 16-SOIC
Current - Sensing 25A
Series -
Sensitivity 80mV/A
Accuracy -
Package / Case 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Number of Channels 1
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±0.6%
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Output Fixed, Voltage
Mfr Melexis Technologies NV
Part Status Active
Frequency DC ~ 300kHz