Hogar / Current Sensors / MLX91221KDF-ABF-075-SP
minImg
MLX91221KDF-ABF-075-SP
Melexis Technologies NV
Producto No:
MLX91221KDF-ABF-075-SP
Paquete:
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Descripción:
IC CURRENT SENSOR P&P 16SOIC
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Polarization Bidirectional
Category Sensors, TransducersCurrent Sensors
Response Time 2µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 26mA
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 16-SOIC
Current - Sensing 75A
Series -
Sensitivity 16.67mV/A
Accuracy -
Package / Case 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Number of Channels 1
Sensor Type Hall Effect
Linearity ±0.6%
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Output Fixed, Voltage
Mfr Melexis Technologies NV
Part Status Active
Frequency DC ~ 300kHz