MM3Z2V7B
onsemi
Producto No:
MM3Z2V7B
Fabricante:
onsemi
Paquete:
SOD-323F
Descripción:
DIODE ZENER 2.7V 200MW SOD323F
En stock : 4118
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323F
Current - Reverse Leakage @ Vr 18 µA @ 1 V
Series -
Package / Case SC-90, SOD-323F
Power - Max 200 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 10 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.7 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 94 Ohms