MM3Z47VT1G
onsemi
Producto No:
MM3Z47VT1G
Fabricante:
onsemi
Paquete:
SOD-323
Descripción:
ZENER DIODE, 47V V(Z), 6.38%, 0.
En stock : 67510
Precio Ext
  • 9746
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 32.9 V
Series -
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 47 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 170 Ohms