MM3Z56VT1GX
Nexperia USA Inc.
Producto No:
MM3Z56VT1GX
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
SOD-323
Descripción:
VOLTAGE REGULATOR DIODES
En stock : 2045
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 39.2 V
Series MM3Z
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 56 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 200 Ohms