MM3Z6V2T1GX
Nexperia USA Inc.
Producto No:
MM3Z6V2T1GX
VOLTAGE REGULATOR DIODES
En stock : 1230
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 3 V
Series MM3Z
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.2 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms