MM5Z3V9T1G
onsemi
Producto No:
MM5Z3V9T1G
Fabricante:
onsemi
Paquete:
SOD-523
Descripción:
DIODE ZENER 3.9V 500MW SOD523
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±6.4%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 1 V
Series -
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.9 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms