MMBZ4705-HE3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
MMBZ4705-HE3-18
Paquete:
SOT-23-3
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DIODE ZENER 18V 350MW SOT23-3
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 13.6 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 350 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18 V