MMBZ5225C-G3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
MMBZ5225C-G3-18
Paquete:
SOT-23-3
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DIODE ZENER 3V 225MW SOT23-3
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 1 V
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 225 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms