MMBZ5248B-G3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
MMBZ5248B-G3-18
Descripción:
DIODE ZENER 18V 225MW SOT23-3
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 14 V
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 225 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 21 Ohms