MMF25SDRE21R5
YAGEO
Producto No:
MMF25SDRE21R5
Descripción:
RES SMD 0.5% 1/4W MELF
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package MELF
Resistance 21.5 Ohms
Series MMF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W