Hogar / SCRs / MMJX1H40N150
minImg
MMJX1H40N150
IXYS
Producto No:
MMJX1H40N150
Fabricante:
IXYS
Descripción:
SCR 1.5KV 40A SMPD
Guía del usuario
Voltage - Off State 1.5 kV
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Series -
SCR Type Standard Recovery
Package / Case 16-BESOP (0.787", 20.00mm Width), 15 Leads, Isolated Tab
Mfr IXYS
Package Tube
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Base Product Number MMJX1H40
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) -