MMSZ4705-HE3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
MMSZ4705-HE3-18
Paquete:
SOD-123
Descripción:
DIODE ZENER 18V 500MW SOD123
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 13.6 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SOD-123
Power - Max 500 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18 V