Hogar / Single Zener Diodes / MMSZ5250BS-AU_R1_000A1
minImg
MMSZ5250BS-AU_R1_000A1
Panjit International Inc.
Producto No:
MMSZ5250BS-AU_R1_000A1
Paquete:
SOD-323
Descripción:
SURFACE MOUNT SILICON ZENER DIOD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 15 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SC-90, SOD-323F
Power - Max 200 mW
Mfr Panjit International Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 20 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms