MNG18-250DFX-BOTTLE
3M
Producto No:
MNG18-250DFX-BOTTLE
Fabricante:
3M
Descripción:
CONN QC RCPT 18-22AWG 0.25 100PC
Guía del usuario
Insulation Non-Mating End Insulated
Tab Width 0.250" (6.35mm)
Tab Length -
Tab Thickness 0.032" (0.81mm)
Color Red
Terminal Type Standard
Contact Finish Tin
Termination Crimp
Gender Female
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Wire Gauge 18-22 AWG
Series Scotchlok™
Length - Overall 0.860" (21.84mm)
Insulation Diameter 0.145" (3.68mm)