Hogar / Wire Pin Connectors / MNG18-47PX-A-BOTTLE
minImg
MNG18-47PX-A-BOTTLE
3M
Producto No:
MNG18-47PX-A-BOTTLE
Fabricante:
3M
Descripción:
CONN WIRE PIN 18-22AWG 100PC
En stock : 1
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Insulation Insulated
Color Red
Diameter - Barrel ID -
Contact Finish Tin
Termination Crimp
Length - Pin 0.470" (11.94mm)
Product Status Active
Wire Gauge 18-22 AWG
Diameter - Barrel OD -
Series Scotchlok™
Length - Overall 0.900" (22.86mm)
Insulation Diameter 0.170" (4.32mm)
Contact Material Copper, ETP
Mfr 3M
Pin Diameter Circular - 0.075" (1.91mm) Dia