Hogar / Specialized / MP2-H180-54S3-S-TG30
minImg
MP2-H180-54S3-S-TG30
3M
Producto No:
MP2-H180-54S3-S-TG30
Fabricante:
3M
Descripción:
CONN HDR FUTUREBUS+ 180POS PCB
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 5
Number of Positions 180
Voltage Rating -
Color Beige
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps) 1.5A
Contact Finish Gold
Termination Solder
Connector Usage Backplane
Mounting Type Through Hole
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Series MetPak™ MP2
Number of Columns -
Connector Style Futurebus+®
Mfr 3M
Pitch 0.079" (2.00mm)