Hogar / Specialized / MP2-R240-51S1-LR
minImg
MP2-R240-51S1-LR
3M
Producto No:
MP2-R240-51S1-LR
Fabricante:
3M
Descripción:
CONN RCPT 240POS PCB
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 5
Number of Positions 240
Voltage Rating -
Color Beige
Contact Finish Thickness 3.00µin (0.076µm)
Current Rating (Amps) 1.5A
Contact Finish Gold
Termination Solder
Connector Usage -
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Series MP2
Number of Columns -
Connector Style -
Mfr 3M
Pitch 0.079" (2.00mm)