MRFE6VP6600GNR3
NXP USA Inc.
Producto No:
MRFE6VP6600GNR3
Fabricante:
NXP USA Inc.
Paquete:
OM-780G-4L
Descripción:
TRANS RF LDMOS 600W 50V
Guía del usuario
Configuration Dual
Current Rating (Amps) -
Current - Test 100 mA
Voltage - Rated 133 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package OM-780G-4L
Power - Output 600W
Series -
Package / Case OM-780G-4L
Voltage - Test 50 V
Technology LDMOS
Mfr NXP USA Inc.
Frequency 230MHz