Hogar / FET, MOSFET Arrays / MSCSM120TAM11CTPAG
minImg
MSCSM120TAM11CTPAG
Microchip Technology
Producto No:
MSCSM120TAM11CTPAG
Paquete:
SP6-P
Descripción:
PM-MOSFET-SIC-SBD~-SP6P
En stock : 2
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
Configuration 6 N-Channel (3-Phase Bridge)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 9060pF @ 1000V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 696nC @ 20V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 10.4mOhm @ 120A, 20V
Supplier Device Package SP6-P
Vgs(th) (Max) @ Id 2.8V @ 3mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 1200V (1.2kV)
Technology Silicon Carbide (SiC)
Power - Max 1.042kW (Tc)
Mfr Microchip Technology
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 251A (Tc)