MTI145WX100GD-SMD
IXYS
Producto No:
MTI145WX100GD-SMD
Fabricante:
IXYS
Paquete:
ISOPLUS-DIL™
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET SIXPACK ISOPLUS
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
Configuration 6 N-Channel (3-Phase Bridge)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 11100pF @ 50V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 155nC @ 10V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 2.2mOhm @ 100A, 10V
Supplier Device Package ISOPLUS-DIL™
Vgs(th) (Max) @ Id 3.5V @ 275µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100V
Series -
Package / Case ISOPLUS-DIL™
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max -
Mfr IXYS
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 190A (Tc)