N08DPA100K
Taiyo Yuden
Producto No:
N08DPA100K
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
FIXED IND 10UH 2.2A 66 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.417" L x 0.354" W (10.60mm x 9.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 66mOhm Max
Inductance 10 µH
Series N
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 18MHz