N08DPA391K
Taiyo Yuden
Producto No:
N08DPA391K
Descripción:
FIXED IND 390UH 540MA 1.2OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 540 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.417" L x 0.354" W (10.60mm x 9.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Inductance 390 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 2.9MHz