N50810300000G
Amphenol Anytek
Producto No:
N50810300000G
Fabricante:
Amphenol Anytek
Descripción:
QUICK CONNECT_8P,ORANGE COLOR
En stock : 1000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Insulation Height 0.433" (11.00mm)
Contact Tail Length -
Ingress Protection -
Housing Material -
Header Orientation -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Contact Mating Finish -
Number of Levels 2
Current - UL 24 A
Screw Size -
Mfr Amphenol Anytek
Plug Wire Entry 180°
Contact Material -
Features -
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Positions Per Level 4
Number of Positions 8
Torque - Screw -
Termination Style Screwless - Push-In Spring
Color Orange
Wire Strip Length 11mm
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Current - IEC -
Series N5
Type Plug, Female Sockets
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.157" (4.00mm)