NA2450810000G
Amphenol Anytek
Producto No:
NA2450810000G
Fabricante:
Amphenol Anytek
Descripción:
TERM BLK 24P TOP ENT 2.54MM PCB
Guía del usuario
Wire Termination Screwless - Push Button Clamp
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread -
Contact Material - Plating Brass - Tin Plated
Positions Per Level 24
Screw Material - Plating -
Torque - Screw -
Housing Material Thermoplastic
Color Gray
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 20-28 AWG
Number of Levels 1
Series NA
Voltage 150 V
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mating Orientation Vertical with Board
Clamp Material - Plating Steel, Stainless
Features -
Package Bulk
Current 3 A