Hogar / DC DC Converters / NBM2317S60D1565T0R
minImg
NBM2317S60D1565T0R
Vicor Corporation
Producto No:
NBM2317S60D1565T0R
Fabricante:
Vicor Corporation
Descripción:
DC DC CONVERTER 13.5V 810W
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 60V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 60A
Voltage - Input (Min) 40V
Package / Case 6-SMD Module
Efficiency 97.7%
Mfr Vicor Corporation
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cTUVus
Voltage - Output 1 13.5V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.90" L x 0.68" W x 0.29" H (22.8mm x 17.3mm x 7.4mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series SM-ChiP™ NBM™ (800W)
Power (Watts) 810 W