Hogar / DC DC Converters / NBM2317S60E1560T0R
minImg
NBM2317S60E1560T0R
Vicor Corporation
Producto No:
NBM2317S60E1560T0R
Fabricante:
Vicor Corporation
Descripción:
DC DC CONVERTER 13.5V 810W
En stock : 2
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 60V
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 13.5V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.90" L x 0.68" W x 0.29" H (22.8mm x 17.3mm x 7.4mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 60A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 38V
Series VI Chip® NBM™ (800W)
Power (Watts) 810 W
Type Bus Converter Module
Package / Case 6-SMD Module
Efficiency 97.9%