Hogar / DC DC Converters / NBM3814V46C15A6T00
minImg
NBM3814V46C15A6T00
Vicor Corporation
Producto No:
NBM3814V46C15A6T00
Fabricante:
Vicor Corporation
Descripción:
DC/DC CONVERTER 14V 2240W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 46V
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 14V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.76" L x 1.40" W x 0.37" H (95.6mm x 35.5mm x 9.4mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 160A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series VI Chip® NBM™
Power (Watts) 2240W
Type Enclosed
Efficiency 97.6%