Hogar / DC DC Converters / NBM6123T60E12A7T0R
minImg
NBM6123T60E12A7T0R
Vicor Corporation
Producto No:
NBM6123T60E12A7T0R
Fabricante:
Vicor Corporation
Descripción:
DC DC CONVERTER 12V 2 KW
En stock : 2
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 60V
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 0.99" W x 0.29" H (61.0mm x 25.1mm x 7.3mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 170A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series VI Chip® NBM™
Power (Watts) 2 kW
Type Bus Converter Module
Package / Case 24-DIP Module
Efficiency 98%