NCB10JB10R0
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
NCB10JB10R0
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 10 OHM 5% 10W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 1.874" L x 0.374" W (47.60mm x 9.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 Ohms
Series CB
Power (Watts) 10W